Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Tego produktu nie ma w magazynie

Nowy produkt


Click Premium

Nowy Promocja!

92,00 zł

100,00 zł

-8,00 zł

Zapytaj o produkt
Click Premium

Click Premium

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Więcej informacji

Opis

Click Premium

Zawartość substancji czynnych:

mezotrion (związek z grupy trójketonów) – 70 g/l (6,23%),

terbutylazyna (związek z grupy triazyn) – 330 g/l (29,39%).

Środek jest selektywnym herbicydem o działaniu układowym, zawierającym dwie substancje czynne, które pobierane są zarówno przez liście, jak i korzenie chwastów, hamując ich wzrost i rozwój. Chwasty są niszczone w okresie wschodów oraz po wschodach.

Etykieta środka ochrony roślin Click Premium, załącznik do zezwolenia MRiRW

Mezotrion powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w roślinach, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu, objawiające się bieleniem liści. Pierwsze objawy działania widoczne są po 5-7 dniach od wykonania zabiegu.

Terbutylazyna w głównej mierze pobierana jest przez korzenie roślin, powodując w pierwszej kolejności chlorozy liści widoczne w szczególności w przestrzeniach między nerwowych, a także na brzegach i wierzchołkach. Często symptomy działania nie są nawet widoczne, gdyż obumieranie chwastów następuje w czasie wschodów.

Umiarkowane opady i ciepła pogoda sprzyjają działaniu środka.

Chwasty wrażliwe:

blekot pospolity, bodziszek drobny (zabieg wykonać nie później, niż w stadium liścieni), chwastnica jednostronna (zwalczać do momentu krzewienia z zastosowaniem wyższej z zalecanych dawek), fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, kurzyślad polny, maruna bezwonna, mlecz polny, przetaczniki, przytulia czepna, psianka czarna, rdest kolankowy, rdest plamisty, rdestówka powojowata, rdest ptasi, rumian polny, samosiewy rzepaku (zabieg wykonać we wczesnych stadiach rozwojowych chwastu), szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz

obrotny.

Chwasty odporne:

Perz właściwy, owies głuchy, mak polny, włośnice.

STOSOWANIE ŚRODKA

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Kukurydza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0–1,5 l/ha.

Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku bardziej zaawansowanych faz rozwojowych zwalczanych

chwastów oraz przy masowym ich występowaniu.

Termin stosowania:

Zabieg wykonać od fazy 2 liścia kukurydzy do fazy 8 liści właściwych rośliny uprawnej (BBCH 12-18)

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Click Premium

Click Premium

Zawartość substancji czynnych:

mezotrion (związek z grupy trójketonów) – 70 g/l (6,23%),

terbutylazyna (związek z grupy triazyn) – 330 g/l (29,39%).

30 innych produktów w tej samej kategorii: