Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Nowy produkt

Moddus 250 EC

Nowy

144,44 zł

Zapytaj o produkt
Moddus 250 EC

Moddus 250 EC

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Więcej informacji

Opis

Moddus 250 EC to regulator wzrostu i rozwoju roślin. Stosowany w uprawie: pszenica ozima, jęczmień ozimy, żyto ozime, żyto jare, pszenżyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary, owies siewny, a także rzepak ozimy, rzepak jary, koniczyna czerwona, i trawy (produkcja nasienna). które są uprawiane w intensywnych technologiach o wysokim poziomie nawożenia azotowego, w celu zapobieganiu wyleganiu.

Preparat jest pobierany przede wszystkim przez liście i źdźbła zbóż, a następnie przenoszony do tkanek merystematycznych zapobiegając w ten sposób nadmiernemu wydłużaniu się międzywęźli. Nie wpływa to na redukcję długości korzeni i masy rośliny. Usztywnienie i skrócenie źdźbeł zbóż zapobiega wyleganiu łanu.

To jak intensywnie środek działa zależy od takich czynników jak np. fazy rozwojowej rośliny uprawnej, odmiany, stanowiska oraz warunków atmosferycznych. Największemu skróceniu ulegają międzywęźla intensywnie wydłużające się w czasie stosowania środka. Gatunki genetycznie wysokie reagują na działanie środka silniejszym skróceniem międzywęźli.

Zawartość substancji czynnej:

Trineksapak etylu ( związek z grupy cykloheksadionów) – 250 g/l (25,5%).

Zastosowanie:

Pszenica ozima, pszenica jara, jęczmień jary, owies siewny.

Zalecane dawkowanie: 0,4 l/ha.

Stosować:

Pszenica ozima: od fazy krzewienia do fazy liścia flagowego.

Pszenica jara: od końca fazy krzewienia do fazy liścia flagowego.

Jęczmień jary: od fazy 1. kolanka do fazy 2. kolanka.

Owies siewny: od fazy 1. kolanka do fazy 4. kolanka.

Jęczmień ozimy, pszenżyto ozime

Zalecane dawkowanie: 0,6 l/ha.

Stosować:

Jęczmień ozimy: od fazy 1. kolanka do fazy 4. kolanka.

Pszenżyto ozime od fazy 1. kolanka do fazy 2. kolanka.

Żyto ozime, żyto jare

Zalecane dawkowanie: 0,3 l/ha.

Stosować: od fazy 1. kolanka do fazy liścia flagowego.

Rzepak ozimy

Zalecane dawkowanie: 1,5 l/ha.

Stosować: od końca fazy wzrostu/wydłużania pędu głównego, do końca fazy rozwoju pąków kwiatowych na głównym kwiatostanie.

Rzepak jary, rzepik ozimy

Zalecane dawkowanie: 1,5 l/ha.

Stosować: od końca fazy wzrostu/wydłużania pędu głównego, do końca fazy rozwoju pąków kwiatowych na głównym kwiatostanie.

Koniczyna czerwona - produkcja nasienna

Zalecane dawkowanie: 1,5 l/ha.

Stosować: w fazie rozwoju pędu głównego, od trzeciego do dziewiątego widocznego międzywęźla.

Trawy - produkcja nasienna

Zalecane dawkowanie: 0,8 l/ha.

Stosować: od fazy pierwszego kolanka do fazy widocznego liścia flagowego.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Moddus 250 EC

Moddus 250 EC

30 innych produktów w tej samej kategorii: