Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Nowy produkt

Carial Star 500 SC

Nowy

273,15 zł

Zapytaj o produkt
Carial Star 500 SC

Carial Star 500 SC

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Więcej informacji

Opis

Carial Star to środek grzybobójczy – koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Działa wgłębnie, powierzchniowo i systemicznie. Służy do stosowania głównie zapobiegawczo, a także interwencyjnie w ochronie ziemniaka przed alternariozą ziemniaka (powodowaną przez grzyby z rodzaju Alternaria alternata i Alternaria solani) oraz przed zarazą ziemniaka powodowaną przez Phytoria infestans.

Zawartość substancji czynnych: 

mandipropamid (związek z grupy amidów) – 250 g/l (21,9%), 

difenokonazol (związek z grupy triazoli) – 250 g/l (21,9%).

  • Podwójne uderzenie - zwalcza jednocześnie alternariozę i zarazę ziemniaka.

  • Idealne połączenie - to pierwszy produkt na rynku o tak wysokiej skuteczności działania na dwie najważniejsze choroby ziemniaka.

  • Wyjątkowa skuteczność - dzięki zawartości substancji czynnej difenokonazol zwalcza oba patotypy alternarii (Alternaria alternata oraz Alternaria solani).

  • Pewność działania - najwyższa skuteczność w zwalczaniu zarazy ziemniaka i aleternariozy potwierdzona badaniami Grupy Euroblight 2014.

  • Odporność na zmywanie przez deszcz - już nawet po 15 minutach od wykonania zabiegu produkt zachowuje swoją skuteczność.

  • Łatwość w użyciu - produkt nie wymaga mieszania, ma niską dawkę (0,6 l/ha) oraz krótki okres karencji (3 dni).

Zastosowanie: 

Ziemniak

Alternarioza ziemniaka, zaraza ziemniaka

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,6 l/ha

Termin stosowania:zapobiegawczo ewentualnie interwencyjnie, w początkowej fazie infekcji lub zgodnie z sygnalizacją w danym rejonie. Od początku fazy zawiązywania bulw do początku żółknięcia liści (BBCH 40-91).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3

Odstęp pomiędzy zabiegami (zaraza ziemniaka): co najmniej 7 dni.

Odstęp pomiędzy zabiegami (alternarioza ziemniaka): co najmniej 10 dni.

Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Pomidor (uprawa w gruncie)

Alternarioza, zaraza ziemniaka

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,6 l/ha

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3

Odstęp pomiędzy zabiegami (zaraza ziemniaka): co najmniej 7 dni.

Odstęp pomiędzy zabiegami (alternarioza ziemniaka): co najmniej 10 dni.

Termin stosowania: zapobiegawczo i interwencyjnie, w początkowej fazie infekcji lub zgodnie z sygnalizacją w danym rejonie. Zabiegi wykonywać od stadium rozwiniętego drugiego liścia właściwego na pędzie głównym do fazy pełnej dojrzałości owoców, w której uzyskują typową barwę (BBCH 12-89).

Zalecana ilość wody: 200-1000 l/ha

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Carial Star 500 SC

Carial Star 500 SC

30 innych produktów w tej samej kategorii: