Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Nowy produkt

Tonale

Nowy Promocja!

486,11 zł

Zapytaj o produkt
Tonale

Tonale

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Więcej informacji

Opis

Zawartość substancji czynnych:

chlomazon – związek z grupy izoksazolidionów – 40 g/l (3,56%)

mezotrion – związek z grupy trójketonów – 75 g/l (6,67%)

terbutylazyna – związek z grupy triazyn – 375 g/l (33,33%)

Środki ochrony roślin zawierające w swoim składzie substancję czynną terbutylazyna należy stosować aż na trzy lata na tym samym polu w maksymalnej dawce 850 g terbutylazyny na hektar.

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Herbicyd zawiera trzy substancje czynne o różnych mechanizmach i różnym spektrum działania.

Chlomazon powoduje hamowanie syntezy chlorofilu i karotenoidów (barwników roślinnych), jest absorbowany przez korzonki kiełkujących nasion i przemieszczany do łodyg wrażliwych chwastów powodując ich bielenie. Mezotrion jest pobierany głównie poprzez liście oraz dodatkowo poprzez korzenie chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, hamując ich wzrost i rozwój. Powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w chwastach, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu. Terbutylazyna należy do grupy inhibitorów fotosyntezy w fotosystemie II, w głównej mierze pobierana jest przez korzenie roślin, powodując w pierwszej 

kolejności chlorozy liści widoczne szczególności w przestrzeniach między nerwowych, a także na brzegach i wierzchołkach. Często symptomy działania nie są nawet widoczne, gdyż obumieranie chwastów następuje w czasie wschodów.

Zabieg przedwschodowy

Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, fiołek polny, komosa biała, maruna nadmorska,

rdest powojowy, rdest ptasi, samosiewy rzepaku, tobołki polne, włośnica

zielona

STOSOWANIE ŚRODKA

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza

polowego.

Kukurydza.

Zabieg przedwschodowy

Maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha.

Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania: 1,5 – 2,0 l/ha.

Termin stosowania: Środek stosować bezpośrednio po siewie do fazy kiedy pochewka liściowa

przebija się na powierzchnię gleby (BBCH 00-09).

Zalecana ilość wody: 250-400 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tonale

Tonale

Zawartość substancji czynnych:

chlomazon – związek z grupy izoksazolidionów – 40 g/l (3,56%)

mezotrion – związek z grupy trójketonów – 75 g/l (6,67%)

terbutylazyna – związek z grupy triazyn – 375 g/l (33,33%)

30 innych produktów w tej samej kategorii: