Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Nowy produkt

Inex-A

Nowy Promocja!

120,37 zł

Zapytaj o produkt
Inex-A

Inex-A

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Więcej informacji

Opis

Inex-A

Poznaj siłę cieczy
Inex-A

Środek powierzchniowo czynny zwiększający skuteczność działania substancji stosowanych nalistnie w produkcji rolnej.

Inex-A jest niejonowym preparatem o działaniu zwilżającym i penetrującym, poprawiającym rozmieszczenie oraz rozprowadzenie substancji na powierzchni i w tkankach roślin.

Penetrant - Inex-A

Skład

Skład produktu (% m/m):
Etoksylowany alkohol tłuszczowy20,2
Polidimetylosiloksan1,0

Dawkowanie i zalecenia stosowania

INEX-A należy dodać jako pierwszy do opryskiwacza wypełnionego wodą do 3/4 pojemności. Wprowadzić do zbiornika pozostałe produkty przy włączonym mieszadle, a następnie uzupełnić wodą do żądanej ilości.

ProduktInsektycydFungicydHerbicydNawóz dolistnyBiostymulator
Dawka na 100 l wody50 ml50 ml50 ml50 ml50 ml

Działanie

INEX-A jest adiuwantem, który ze względu na swój niejonowy charakter nie zmienia parametrów chemicznych wprowadzanych nalistnie produktów. INEX-A zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, pozwalając cieczy roboczej pokrywać i penetrować większą powierzchnię rośliny.

To produkt stworzony w celu zapewnienia poprawy skuteczności użytych agrochemikaliów. Wpływa na jakość zabiegu poprzez efektywne zwilżenie i szybkie wchłonięcie w roślinę substancji nanoszonych nalistnie.

WIĘKSZY OBSZAR STYKU ROŚLINY Z CIECZĄ ROBOCZĄ TO:
  • efektywniejsze wprowadzenie składników cieczy roboczej do tkanek
  • równomierne pokrywanie opryskiwanych powierzchni środkami stosowanymi nalistnie
  • ograniczenie spływania cieczy z roślin
  • wydłużenie czasu działania substancji aktywnych

Potwierdzone działanie penetracyjne

Badania przeprowadzone przez CINVESTAV (Irapuato, Meksyk) dowodzą ilości i jakości przenikania produktu do roślin po dodaniu INEX-A do roztworu.

Ilustracje po prawej: radiografie wykazujące obecność fosforu w tkankach rośliny 6 dni po aplikacji. Roślina: pomidor zwyczajny (Solanum lycopersicum). Ciemniejsze obszary oznaczają kumulację fosforu w tkankach.

Preparat INEX-A został stworzony, aby zwiększyć efektywność nalistnych zabiegów mających na celu ochronę, a także dokarmianie roślin.

Ma on działanie zwilżające i penetrujące powierzchnię roślin. Poprawia i ułatwia rozpuszczalność oraz mieszalność zastosowanych preparatów. Zwiększa wchłanianie substancji do rośliny, nie reagując z zastosowanymi środkami w mieszaninie zbiornikowej. Dodatek Inex-A daje bardziej stabilne i jednolite roztwory lub emulsje.

Korzyści z zastosowania INEX-A:

  • Ma działanie zwilżające i penetrujące powierzchnię roślin
  • Poprawia i ułatwia rozpuszczalność oraz mieszalność zastosowanych preparatów
  • Zwiększa wchłanianie substancji do rośliny
  • Nie reaguje z zastosowanymi środkami w mieszaninie zbiornikowej
  • Dodatek INEX-A daje bardziej stabilne i jednolite roztwory lub emulsje

Stosowanie INEX-A w rolnictwie

Preparat INEX-A jest środkiem powierzchniowo czynnym pełniącym funkcję pomocniczą przy stosowaniu preparatów nalistnych w rolnictwie.

Ma działanie przeciwpieniące i stabilizujące emulsje oraz roztwory. INEX-A dodany do cieczy roboczych zwiększa powierzchnię ich styku z rośliną, podnosi efektywność zwilżania oraz ogranicza spływanie substancji.

Zastosowanie INEX-A zwiększa skuteczność stosowanych w rolnictwie substancji czynnych. Preparat nie wchodzi przy tym w reakcje ze składnikami cieczy roboczych oraz korzystnie wpływa na ich mieszalność i właściwości fizyczne.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Inex-A

Inex-A

5 innych produktów w tej samej kategorii: